Сек’юритизація активів, – все по поличках… С. Волков

Запис відео семінару “Сек’юритизація активів” від 15 липня 2022 р.
Для перегляду перейдіть за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/1t8KxAgGpEUf_FpC2K-ndY0vSjTFTq9Gm/view
Запис відео семінару “Сек’юритизація активів” від 15 липня 2022 р.
Для перегляду перейдіть за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/1t8KxAgGpEUf_FpC2K-ndY0vSjTFTq9Gm/view
Ворог руйнує соціальну та житлову інфраструктуру. Сотні тисяч родин залишились без даху над головою, а обсяги зруйнувань навіть не можливо підрахувати. Війна також оголила і старі проблеми, які мали вирішуватись задовго до її початку, але вона їх критично загострила. Мається на увазі величезний борг забудовників перед громадянами за незбудоване житло, за яке вже сплачені кошти, а це майже 500 млрд грн., значна частина якого, скоріш за все, буде проблемною або взагалі не буде повернуто. Крім того, уряд матиме величезні виклики які стосуватимуться надання житла військовослужбовцям та бійцям національної гвардії.
Відповідаючи на гострі запитання журналістки ZN.UA щодо ризиків законопроєкту №7198 про компенсацію за пошкодження та знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, його авторка Олена Шуляк, голова профільного підкомітету з питань містобудування, наголосила: «Ми готові прийняти будь-яку схему, яка добре себе зарекомендувала б і звела б нанівець корупційні ризики… головне, аби механізм розподілу та використання коштів був максимально прозорим».
Однак наразі у законопроєкті бракує саме такого прозорого механізму використання коштів Фонду відновлення майна та зруйнованої інфраструктури. Цей найважливіший механізм не має бути спущено до рівня підзаконної «нормативки» Кабміну, бо як раз у цій площині лежить питання довіри суспільства та західних партнерів до влади.
Доступного жилья не будет без новой системы финансирования
Больно смотреть на разрушенные и зияющие дырками от попаданий снарядов и ракет жилые дома украинцев, ведь без крыши над головой остались тысячи семей. После победы над врагом мы должны решить самую важную задачу — не только восстановить разрушенное, но и создать современный цивилизованный рынок жилья на будущее. Ключевое слово — рынок.
Есть очевидные вещи, которые нам всем нужно откровенно признать. Жилье — очень дорогой капитальный актив, доступный далеко не каждой украинской семье. Даже в богатых странах собственным жильем владеет относительно небольшая доля зажиточного населения… Менее зажиточные граждане, особенно молодежь, имеют доступ к государственным и коммерческим проектам арендованного жилья, часто опираясь на субсидиарные программы, благодаря которым снижается нагрузка на семейный бюджет. Но это в цивилизованных странах.